وسط نوروزی اقتصاد انتخابات ستاد انتخابات کشور

وسط: نوروزی اقتصاد انتخابات ستاد انتخابات کشور انتخابات ریاست جمهوری اخبار سیاسی و اجتماعی

فعالیت گسترده لیزینگ‌های غیر مجاز، منتهی به صدور حکم پلمب ۹۴ مورد از این شرکت‌ها شد.

حکم پلمب ۹۴ لیزینگ

حکم پلمب ۹۴ لیزینگ

عبارات مهم : مرکزی

فعالیت گسترده لیزینگ های غیر مجاز، منتهی به صدور حکم پلمب ۹۴ مورد از این شرکت ها شد.

به گزارش ایسنا، لیزینگ ها یا شرکت های واسپاری از جمله محل های تامین مالی در حوزه های اقتصادی به شمار می روند که طی سال های اخیر تعداد بالایی از آنها در سراسر کشور رشد کرده و فعالیت می کنند، ولی در بین آنها کمتر دیده می شود شرکت هایی که با مجوز رسمی از بانک مرکزی به عنوان مرجع نظارت بر آنها فعال باشند.

حکم پلمب ۹۴ لیزینگ

این در حالی است که تازه ترین اعلام مقام نظارت بانک مرکزی با این همراه بوده که تعداد شرکت هایی که به نام لیزینگ در مرجع ثبت شرکت ها، ثبت شده است اند به ۳۰۰ واحد می رسد. از این تعداد نیز ۵۰ واحد توانسته اند مجوز فعالیت دریافت کنند.

اما حدود ۹۴ شرکت لیزینگ هم به صورت غیرمجاز فعالیت می کرده اند که از سوی بانک مرکزی به نیروی انتظامی معرفی شده است اند تا پلمب آنها انجام شود. مابقی ۳۰۰ واحد هم اوضاع مشخصی ندارند به طوری که یا فعالیت نمی کنند و یا اینکه در آدرس هایی که در هنگام ثبت اعلام کرده اند دیگر مستقر نیستند.

فعالیت گسترده لیزینگ‌های غیر مجاز، منتهی به صدور حکم پلمب ۹۴ مورد از این شرکت‌ها شد.

در حال حاضر تنها نام ۲۷ مورد لیزینگ در وب سایت بانک مرکزی ثبت شده است و نسبت به فعالیت آنها تضمین وجود دارد. این در شرایطی است که در آخر سال قبل این تعداد به ۲۹ مورد می رسید که کم کردن یافته هست. به هر حال مجوز صادر شده است جهت موسسات اعتباری از جمله لیزینگ ها مدت دار صادر شده است و باید در وقت اتمام تمدید شده است و با قوانین حاکم منطبق شود. در این مسیر ممکن است بعد از بررسی بانک مرکزی ، مجوز شرکت متقاضی مجددا صادر نشود.

برخورد با موسسات اعتباری غیرمجاز بر اساس نظر شورای امنیت ملی به گونه ای است که بخشی از روند مقابله بر عهده بانک مرکزی و بخش دیگر بر عهده نیروی انتظامی هست. به عبارت دیگر نیروی انتظامی موظف به شناسایی و معرفی موسسات اعتباری غیرمجاز به بانک مرکزی است و این بانک هم بعد از معرفی، فرآیند بررسی را انجام می دهد؛ اگر آنها توانایی تطبیق و صدور مجوز را داشتند فرآیند به اتمام می رسد در غیر این صورت پلمب این واحدها به نیروی انتظامی محول می شود. البته در مرجع قضایی علیه موسسات غیرمجاز و صرافی های فاقد مجوز، اقامه دعوا نیز می شود.

واژه های کلیدی: مرکزی | معرفی | فعالیت | غیرمجاز | نیروی انتظامی | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs