وسط نوروزی اقتصاد انتخابات ستاد انتخابات کشور

وسط: نوروزی اقتصاد انتخابات ستاد انتخابات کشور انتخابات ریاست جمهوری اخبار سیاسی و اجتماعی

گت بلاگز اخبار ورزشی و نتایج مسابقات 100 میلیارد بدهی را من درست نکرده‌ام / نامه افتخاری خطاب به هواداران استقلال

مدیرعامل استقلال منشتر شدن نامه‌ای خطاب به هواداران این کلوب از عملکرد خودش دفاع کرد.

100 میلیارد بدهی را من درست نکرده‌ام / نامه افتخاری خطاب به هواداران استقلال

نامه افتخاری خطاب به هواداران استقلال: 100 میلیارد بدهی را من درست نکرده ام

عبارات مهم : فوتبال

مدیرعامل استقلال منشتر شدن نامه ای خطاب به هواداران این کلوب از عملکرد خودش دفاع کرد.

به گزارش ایسنا، سید رضا افتخاری مدیرعامل کلوب استقلال طی نامه ای خطاب به هواداران این باشگاه، راجع به پرسشها مختلفی صحبت کرد. متن این خبر به شرح زیر است:

100 میلیارد بدهی را من درست نکرده‌ام / نامه افتخاری خطاب به هواداران استقلال

زمانی که به استقلال آمدم، با وجود زحمات مدیریت پیشین، کلوب در شرایط خوبی قرار نداشت. هم به لحاظ نتیجه گیری و هم از نظر اوضاع مالی، تعهدات و بدهی ها که یک بخش قابل توجه آن هم به دوره های قبلی بر می گشت.

این مساله در کنار انتقاداتی که از درون و بیرون کلوب از سرمربی تیم آن هم در اوایل لیگ می شد، موجب بی ثباتی شده است بود. بنابر این با اعتقاد به توانایی آقای منصوریان، فارغ از نتیجه های اولیه، به حمایت از او پرداختم. چون می دانستم تیم جوان هم وقت نتیجه گرفتن می خواهد و هم آینده استقلال و فوتبال ملی کشور عزیزمان ایران را خواهد ساخت.

مدیرعامل استقلال منشتر شدن نامه‌ای خطاب به هواداران این کلوب از عملکرد خودش دفاع کرد.

خوشبختانه با حمایت هایی که از کادرفنی شد و همت مربیان و بازیکنان و حمایت های هواداران عزیز، تیمی که در وقت حضور من در کلوب در انتهای جدول قرار داشت، کار را با برد شیرین در داربی، نایب قهرمانی لیگ و کسب سهمیه آسیایی آخر برد. چیزی که بعضی منتقدان که که بعضاً استقلالی هم بودند، آینده نگری نمی کردند. البته نباید حمایت های آقای دکتر گودرزی و آقای دکتر سلطانی فر، وزیر محترم ورزش و جوانان را در این ثبات نادیده گرفت.

اقدامات مهم

باشگاه استقلال همانند کلوب پرسپولیس از چند عنوان زحمت می برد:

1-بدهی های گذشته داخلی

100 میلیارد بدهی را من درست نکرده‌ام / نامه افتخاری خطاب به هواداران استقلال

2-مطالبات انباشته شده است بازیکنان خارجی

3-بدهی های کلان مالیاتی

4-تأمین هزینه های جاری

5-عدم دریافت حق پخش، حق بلیت فروشی و تبلیغات محیطی

مدیرعامل استقلال منشتر شدن نامه‌ای خطاب به هواداران این کلوب از عملکرد خودش دفاع کرد.

توجه کنید که رقمی حدود 100 میلیارد تومان بدهی استقلال در وقت مدیریت من اتفاق نیفتاده است ولی در این دوره مسئولیت، با تبعات سنگین آن مواجه شدیم. بسته شدن حساب بانکی، برداشت پول بازیکنان به وسیله شرکت مالیاتی از حساب باشگاه، اجبار به پرداخت و تسویه حساب با بازیکنانی که سالها پیش به استقلال آمده بودند و بعضی از آنها با چندینه دقیقه بازی به کشورشان برگشته و ده ها و صدها هزار دلار طلبکار شدند. در کنار پرداخت هزینه های فصل جاری و بازیکنانی که در ابتدای فصل جذب شده است بودند، بعضی طلب های داخلی را نیز پرداخت کردیم.

با کمک وزیر محترم ورزش در بحث بدهی های مالیاتی به توافقاتی راجع به نحوه پرداخت آن رسیدیم. جز یک قسط که از پول ساموئل باقی مانده و پول پرو پئیچ که پرونده اش به CAS ارجاع شده است هست، مطالبات تمام بازیکنان خارجی را پرداخت کردیم. جهت نخستین بار حداقل در سال های اخیر با همه پرسشها و کمبودها، قبل از آخر فصل 80 درصد از تعهدات کلوب در قبال بازیکنان و 100 درصد بعضی اعضای کادر را به آنها پرداخت کردیم.

100 میلیارد بدهی را من درست نکرده‌ام / نامه افتخاری خطاب به هواداران استقلال

مشکلات پیش رو

با وجود اینکه کسی تصور افزایش استقلال از مرحله گروهی بازی های آسیایی را نداشت، با تلاش بازیکنان و مربیان، عالی ترین تیم ایرانی در آخر آن مرحله بودیم و تا یک هشتم نهایی نیز رفتیم. استقلال السد را شکست داد که بازیکنان بسیار مطرح و گران قیمتی دارد. تیم ما رفت و برگشت التعاون عربستان را شکست داد و بازیکنان جدیدی در این تیم به فوتبال کشور عزیزمان ایران معرفی شدند که نسل آینده استقلال هستند و تا سالها فوتبال کشور عزیزمان ایران و استقلال را بیمه می کنند. اینجا باید به باخت استقلال برابر العین اشاره کنم. جدا از نبود 4 بازیکن کلیدی و موثر که عملا استقلال را خلع سلاح کرد، این نتیجه به هیچ وجه در ارزش فوتبال کشور عزیزمان ایران و استقلال نبود. بازیکنان و آقای منصوریان نیز بلافاصله بعد از این شکست عجیب عذرخواهی کردند.

من هم مجددا به نمایندگی از بازیکنان، کادرفنی و مدیریت کلوب به هواداران که بااهمیت ترین سرمایه استقلال و از بااهمیت ترین عوامل نتیجه گیری در این فصل بودند، می گویم که همه از این عنوان ناراحت هستند و عذرخواهی می کنند و به دنبال آن هستند که با نتیجه های مطلوب و کسب افتخارات آینده، این مساله را پشت سر بگذرانند و اگر این بازی و شرایطی که استقلال با دستان خالی در آن حضور داشت را کنار بگذاریم، هواداران فصل خوبی را به رغم همه پرسشها از استقلال دیدند که اعتقاد دارم مهمترین علت آن، آرامش و ثباتی بود که در استقلال بعد از سال ها حاکم کردیم.

اما در همین دیدار با العین یا رقبای مرحله گروهی، بازیکنانی بودند که رقم قرارداد آنها با کل بودجه استقلال برابری می کرد. ما باید به دنبال منابع پایدار درآمدی باشیم. این فصل هر وقت که مشغول برنامه ریزی جهت کارها اساسی بودیم، یا بدهی های خارجی یا طلبکاران داخلی یا کارها مالیات و یا با پرداخت تعهدات به بازیکنان مواجه شدیم. بگذریم از اینکه در این مدت، افرادی که خود را استقلالی تر از دیگران می دانند، کم جهت کلوب و کادرفنی ایجاد بحران نکردند.

برای حل پرسشها باشگاه، تلاشهای بسیاری شد و یا بارها به آقای دکتر سلطانی فر متوسل شدیم و از ایشان هزینه کردیم. به نظر شما این اوضاع تا چه زمانی می تواند ادامه یابد؟

شما نه می توانید سهم تان از بلیط فروشی را بگیرید، حق پخش هم که دریافت نمی کنید، از تبلیغات محیطی هم که چیزی به ما نمی رسد. آیا انتظار داریم از آسمان پول بر کلوب ببارد و امور را اداره کنیم؟

با این وجود می توانیم این شرایط کنونی را ادامه دهیم، ولی آیا این اوضاع با انتظارات مردم و هواداران با تعصب و جایگاه کلوب استقلال همخوانی دارد؟

چه باید کرد

لازمه ی این امر آن است که همانطور که دولت محترم وعده داده است و می دانیم که به وعده اش نیز عمل می کند، حمایت جدی از ورزش و وزارت ورزش و جوانان صورت گیرد تا وزارتخانه بتواند نه فقط فوتبال و کلوب های استقلال و پرسپولیس بلکه همه رشته های ورزشی را پشتیبانی کند. نمی شود که ما وابسته به دولت باشیم ولی نتوانیم از منابع آن استفاده کنیم. دیگر اینکه، استقلال نیاز به هیات مدیره ای نیرومند و اثر بخش دارد که در حل پرسشها پیش قدم شود و بتواند مدیرعامل را در اجرای کارها حمایت کند.

مساله بعد، ایجاد منابع درآمدی پایدار است که خوشبختانه در این فصل با اسپانسر کلوب به توافق رسیدیم و طرح های جدیدی در دست اقدام می باشد.

تکمیل و تجهیز زیر ساخت ها

در سال گذشته با پیگیری های اینجانب مبلغ 30 میلیارد ریال بودجه به وسیله شورای شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران و با کمک آقای علیرضا دبیر جهت آماده سازی ورزشگاه امام رضا ( ع ) تخصیص داده شد و عملیات اجرای آن به وسیله شهرداری منطقه 18 شروع گردیده هست. همچنین توسعه و تکمیل کمپ مرحوم ناصر حجازی در دستور کار و برنامه های کلوب واقع شده است است که امیدوارم با حمایت دولت محترم، این پروژه نیز در امسال تکمیل شود.

فصل آینده

فارغ از همه این بحث ها، به 2 شکل می توان کار را ادامه داد. استمرار وضع فعلی که در ظاهر هواداران مشکلی و کمبودی را احساس نکنند که یقینا این شکل از کار نه با ارزش کلوب و طرفدارانش سازگاز است و نه با اهداف و انتظارات و شیوه مدیریت بنده. شکل دیگر فراهم بودن ابزار و حمایت های مورد نیاز جهت اداره کلوب متناسب با ارزش و البته انتظارات واقعی هواداران است که این ایده آل من نیز هست.

در شرایط فعلی، همچنان معقتدم علیرضا منصوریان با تجاربی که آموخته و جوانانی که تربیت کرده، می تواند سرمربی شایسته ای جهت استقلال باشد و جهت تقویت کادر فنی، در حال به کار گیری مربی با سابقه خارجی زیر نظر منصوریان هستیم. در مورد جذب بازیکنان صحبت های کلی را با سرمربی داشته ام. به طور طبیعی چون سرمربی مسئول نتیجه های تیم است باید بازیکنان مطابق برنامه و سیستم او جذب شوند.

طی روزهای آینده قرار است لیست نهایی بازیکنان مد نظر ایشان به من داده شود. قبلا آقای منصوریان اعتقاد بود که در فصل تازه شاید نیاز به جذب بازیکنان زیادی نداشته باشیم و حال باید ببینیم آیا همچنان بر این نظر است یا خیر.

ضمن اینکه تمدید قرارداد گزینه های سرمربی را در دستور کار داریم و مذاکرات اولیه را با گزینه های قطعی شروع کرده ایم ولی با چندینه بازیکن بزرگ هم وارد مذاکره خواهیم شد که حضور هر کدام از آنها در استقلال، هم خبری خوش جهت هواداران خواهد بود و هم کمک اساسی جهت کادرفنی جهت نتیجه گیری در فصل آینده. فعلا هم از بازیکنی نام نمی برم تا بعد از قطعی شدن لیست و نتیجه بخش بودن مذاکرات، هواداران را مطلع می کنیم. ضمن این که من گفت و گویی در خصوص این که از وزارت ورزش به من توصیه ای در مورد نقل و انتقالات شده است هست، نداشته ام.

حرف آخر

لازم می دانم باز هم از همه طرفداران تیم استقلال تقدیر خاص داشته باشم که با حمایت هایشان انگیزه بخش همه اعضای باشگاه، بازیکنان و کادر فنی جهت این فصل بودند. از بازیکنان و همه دست اندرکاران تیم نیز بواسطه تلاش هایی که صورت دادند ممنون هستم. مورد نیاز می دانم از آقای دکتر سلطانی فر که کمک حال کلوب بودند نیز تقدیر و قدردانی کنم. البته به زودی و در خصوص مشکلاتی که اشاره کردم با ایشان جلسه ای برگزار خواهم کرد و در مورد نحوه اجرای طرح ها و برنامه های پیشنهادی مربوط به فصل آینده کلوب تبادل نظر و تصمیم گیری خواهیم داشت.

واژه های کلیدی: فوتبال | استقلال | استقلال | بازیکنان | منصوریان | هواداران | علیرضا منصوریان | اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs